Rusya, Türkiye’nin BRICS’e olan ilgisini memnuniyetle karşıladı

Putin, “Doğal olarak, bu birliğe üye ülkelerle birlikte olmaya, birbirine daha yakın olmaya, ortak görevleri çözmeye yönelik bu bağlılığı ve ilgiyi destekleyeceğiz” dedi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Türkiye Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ile yaptığı görüşmede, Rusya’nın Türkiye’nin BRICS’e olan ilgisini övdüğünü ve ortak görevleri birlikte çözme konusundaki kararlılığını desteklediğini söyledi.

“Türkiye’nin BRICS faaliyetlerine gösterdiği ilgiyi memnuniyetle karşılıyoruz. Doğal olarak bu birliktelik ülkeleri ile birlikte olmaya, birbirine yakınlaşmaya, ortak görevleri çözmeye yönelik bu bağlılığı ve ilgiyi destekleyeceğiz” dedi.

“Her alanda daha etkili olabilmemiz için bu durum özellikle parçası olduğumuz bölge ülkeleri arasında daha yakın iş birliğini gerektiriyor.” diyen Putin, hem güvenliğin sağlanması hem de bölgesel düzeyde konsolide çabalardan söz ettiğini ifade etti. küresel arenada eylemleri koordine etme bakış açısı. “Az önce bahsettiğim her şey önceliklerimiz arasında yer alıyor” diye vurguladı.

Kaynak: https://tass.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir