Taşucu Limanı Özelleştirildi

Özelleştirme kapsam ve programında bulunan, Türkiye Denizcilik İşletmeleri A.Ş.’ye ait; Mersin ili, Silifke ilçesi, Taşucu Mahallesi’nde bulunan Taşucu Limanı’nın ve Mersin ili, Silifke ilçesi, Taşucu Mahallesi’nde, Taşucu Limanı geri sahasında yer alan, Türkiye Denizcilik İşletmeleri A.Ş. mülkiyetindeki 8796 parsel numaralı, 714.200,23 m² yüzölçümlü “Sanayi Tesis Alanı” imarlı taşınmaz ile üzerinde bulunan tüm yapı ve tesislerin bir bütün halinde özelleştirme ihalesinin nihai pazarlık görüşmesi  22.09.2021 tarihinde yapıldı.

İhaleye; Albayrak Turizm Seyahat İnşaat Ticaret Anonim Şirketi, Toros Tarım Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi,  Saray Holding Anonim Şirketi ve  CEY Grubu Ortak Girişimi ( Ceynak Lojistik ve Ticaret A.Ş. +  Ceyport Terminal Lojistik ve Ticaret A.Ş.)  tarafından teklif vermişti.

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından yürütülen  nihai pazarlık görüşmesinde en yüksek teklif; 684.000.000.- (Altıyüzseksendörtmilyon) Türk Lirası ile CEY Grubu Ortak Girişimi (Ceynak Lojistik ve Ticaret A.Ş. – Ceyport Terminal Lojistik ve Ticaret A.Ş.) tarafından verilmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir