ASELSAN marka değerini en fazla artıran Türk firması oldu

ASELSAN, Brand Finance tarafından hazırlanan “En Değerli 100 Türk Markası” listesine göre marka değerini en fazla artıran firma oldu.

ASELSAN, savunma sanayii sektöründe faaliyet gösteren firmalar arasında da marka değeri en yüksek firma oldu. ASELSAN, tüm markaların değerinin düştüğü salgın sürecinde faaliyetlerine kesintisiz devam ederek listede 11 basamak yükseldi.

Listede 19’unculuğa yükselen ASELSAN, geçen yıl 30’uncu sırada yer alıyordu.

Listeyle ilgili yayınlanan raporda, 2020 yılının salgının da etkisiyle markalar için iyi bir yıl olmadığı, en değerli 100 markanın toplam değerinin bir önceki yıla göre (24,6 milyar dolar) yüzde 12,7 azalarak 21,45 milyar dolara düştüğü belirtildi. 

Alanında lider

ASELSAN, Türkiye’nin en değerli markalarında, marka değerini yüzde 65,7 oranında artırarak alanında liderliğe oturdu. Marka değerlendirmesinde geçen yıl AA derecesi alan ASELSAN, bu yıl yüksek çıkışı ile AA+’ya yükseldi.

“ASELSAN ülkemizin önemli değerleri arasında yer alıyor”

ASELSAN Kurumsal İletişim Müdürü Berkan Karakurt, konuyla ilgili şu değerlendirmeyi yaptı:

“Dünyada alanında saygın kuruluşlar arasında yer alan Brand Finance sıralamasında ASELSAN’ın yükselişini olumlu karşılıyoruz. ASELSAN markamız ülkemizin önemli değerleri arasında yer alıyor. Bu anlayışla tüm paydaşlarımız nezdinde deneyim odaklı bir marka stratejisi izliyoruz. Markamızı veriye dayalı ölçüyor, öğreniyor ve kendimizi daha da geliştirmek adına süreçlerimizi sürekli gözden geçiriyoruz. ASELSAN’a güvenen ve değer veren herkese teşekkür ediyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir