Paya Dayalı Kitle Fonlaması Sistemi Başlıyor

SERMAYE Piyasası Kurulu’nun lisansları dağıtmasıyla birlikte kitlesel fonlama şirketleri işlem yapmaya başladı. Paya Dayalı Kitle Fonlaması sistemini hayata geçiren platformlardan biri olan fonbulucu.com, ilk kampanyasını yatırımcılarla buluşturdu. Paya Dayalı Kitle Fonlama kampanyası, tarımsal üretim gibi çok önemli bir alanda faaliyet gösteren biyoteknoloji şirketi PromoSEED Biyoteknoloji A.Ş. oldu.

1 TL’YE ORTAKLIK
Şirketin ‘Akıllı Bakteri Teknolojisi’ adlı kampanyası 60 gün sürecek ve yatırımcılar arz edilen payları alarak şirkete ortak olabilecek. Başlar başlamaz yoğun bir yatırımcı ilgisinin olduğu kampanyanın ilk gününde fonun yüzde 20’si toplandı. Türkiye’deki ilk Paya Dayalı Kitle Fonlama kampanyası, fonbulucu. com tarafından başlatıldı. Yeni nesil bir finansal sistem olarak sermayeyi tabana yaymak misyonuyla hayata geçirilen Paya Dayalı Kitle Fonlamasının ilk girişimci şirketi Promoseed Biyoteknoloji olurken, şirketin Akıllı Bakteri Teknolojisi adlı kampanyası platformda fonlanmaya başladı. 300 bin TL’lik fonlamaya ulaşması hedeflenen kampanya, 7 Temmuz 2021 tarihine kadar devam edecek. Kampanyaya yatırım yapmak isteyenler, fonbulucu. com’un online sistemine kolaylıkla üye olarak 1 TL’den başlayan alt limitle diledikleri miktarla girişimden pay alarak ortak olabilecekler.

“Türk tarımının gelişimine katkıda bulunacağına inanıyoruz”

Türkiye’deki Paya Dayalı Kitle Fonlanmasının başlangıç projesinin PromoSEED olmasının asla bir tesadüf olmadığını ve bir tarım projesi olan bu projenin Türkiye’nin geleceğine damga vuracağına inandıklarının altını çizen fonbulucu.com Platformları Kurucusu ve Genel Müdürü Hakan Yıldız, “Ülkemiz tarımının geliştirilmesinde PromoSEED’in çok büyük katkıları olacağını gördük ve Paya Dayalı Kitle Fonlamasının ilk kampanyasını PromoSEED ile yapma kararı aldık. Yakın bir zamanda da bu kararımızın ne kadar doğru olduğuna hep birlikte şahit olacağız” dedi.

Fonbulucu.com’un ve ekibinin destekleri ile kampanya hazırlık sürecini tamamladıklarını ve fonlanmaya çıktıklarını belirten PromoSEED CTO’su Orhan Kızılkaya ise Paya Dayalı Kitle Fonlamasının Türkiye’deki ilk kampanyasında var olmanın gururunu yaşadıklarını ifade etti. Orhan Kızılkaya, “Şirket olarak çok ciddi bir bilimsel altyapımız ve deneyimimiz var. Biyoteknolojik ürünlerimizle laboratuvar sürecinden endüstriyel boyuta geçme aşamasındayız. Tam da bu aşamada ülkemizde tarımsal biyoteknolojinin gelişmesine katkıda bulunmak isteyen halkımıza ve yatırımcılarımıza şirketimize yatırım yapmaları konusunda davette bulunuyoruz” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir